Rusza konkurs na projekty edukacjne „Relacje od nowa”

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza do udziału w konkursie dla podmiotów kultury i placówek oświatowych. Czekamy na pomysł na projekty z zakresu edukacji kulturowej dotyczące odbudowywania i budowania relacji społecznych, szczególnie między lokalną społecznością a napływającymi uchodźcami. Nabór trwa do 17 czerwca!

Projekt „Relacje od nowa” skupia się na (od)budowywaniu relacji społecznych między różnymi grupami środowiskowymi i kulturowymi. Ważnym kontekstem proponowanych działań są nowe zjawiska społeczne takie, jak konsekwencje długiego trwania pandemii i związanej z nią izolacji społecznej czy napływ uchodźców, zwłaszcza Ukrainek i Ukraińców. Projekt składa się z kilku modułów, m.in. konkursu, warsztatów, wizyt studyjnych, które są realizowane niezależnie od siebie.

Kilka zasad obowiązujących w konkursie:

· Projekt konkursowy powinien stawiać sobie za cel odbudowywanie i/lub budowanie relacji społecznych, szczególnie między lokalną społecznością a napływającymi uchodźcami.

· Projekt konkursowy powinien być realizowany w partnerstwie między podmiotem kultury i placówką oświatową.

· Czas realizacji projektów to: 24 czerwca – 10 października 2022.

· Projekt nie może być realizowany poza województwem mazowieckim.

· W konkursie zostaną nagrodzone 4 projekty, w tym maksymalnie jeden z Warszawy.

Jak przystąpić do konkursu?

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z Regulaminem oraz wypełnić w wordzie formularz dostępny TUTAJ, podpisać go przez podmiot składający projekt, zeskanować i wysłać skan w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 17 czerwca 2022 r. włącznie.

W formularzu należy opisać pomysł na projekt z zakresu edukacji kulturowej wraz z harmonogramem realizacji oraz kosztorysem do 8 000 zł.

Jakie są kryteria oceny wniosków?

Kryteria oceny aplikacji konkursowych są szczegółowo opisane w Regulaminie konkursu.

Regulamin oraz formularz aplikacyjny są dostępne do pobrania TUTAJ.

Projekt „Relacje od nowa” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2022 oraz ze środków  Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 
Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates